многопрофильное химическое предприятие

Найголовніше — це якість продукції

Владимир ЧернышенкоВладимир Чернышенко — голова правления Комбинат Тепличный, почётный президент Ассоциации Теплицы Украины.ВАТ «Комбінат «Тепличний» — найбільше в Україні тепличне господарство під склом, яке займає територію 48,5 гектарів. Одначе це підприємство посідає першу позицію не лише за рахунок розмірів, але й славиться якістю овочів. І тому продукція з поміткою «Калинівка» завжди користується попитом серед споживачів.

Про роботу найбільшої української теплиці запитували голову правління ВАТ «Комбінат «Тепличний», почесного президента Асоціації «Теплиці України» Володимира Чернишенко.

— Володимире Іллічу, торік на комбінаті показали вражаючий результат врожайності: 51,2 кг томатів та 37,7 кг огірків з квадратного метра. Завдяки чому вдається досягати таких показників?
— Насамперед потрібно працювати на благо людей і грамотно підходити до господарювання. Комбінат «Тепличний» одним із перших почав використовувати нові технології і продовжує вдосконалювати виробництво. Введення гідропоніки, нові способи вирощування, комп’ютеризація і реконструкція теплиць значно покращили наші виробничі можливості.

— Тож киянам можна не хвилюватися адже «Тепличний» забезпечить їх овочами з закритого грунту?
— Зважаючи на те, що в столиці найвища купівельна спроможність населення, то в Київ привозять свою продукцію тепличні господарства з усієї України, особливо з півдня. До того ж тут багато привізних овочів з Туреччини, Польщі, Іспанії. Комбінат «Тепличний» займає свою нішу і вона доволі значна.

— Експерти зазначають, що ринок овочів і фруктів чекає ріст і збільшення виробництва. Чи відчувають ці тенденції виробники?
— Безумовно. Я можу з впевненістю сказати, що обсяги виробництва овочів із закритого грунту лише для Київщини реально збільшити в 2-3 рази. Тобто в цьому є потреба. За часів Радянського Союзу в Україні тепличні господарства займали майже 1 тис. га, а зараз всього 450-500 гектарів. При цьому потреби людей в овочах не зменшились. Тож галузь тепличного господарства потрібно виводити на суттєво новий рівень та збільшувати обсяги виробництва.

— Володимире Іллічу, цьогоріч собівартість тепличних овочів значно зросла. Які складові виробництва найбільш витратні?
— У 2009 році рентабельність складала 2,7%, торік цей показник був 8%. А вже цього року дуже відчутно як для тепличних господарств подорожчали порівняно з минулим роком енергоносії — на 25%, газ — у 1,5 рази, деякі добрива подорожчали у 2-3 рази. Багатьом тепличним господарствам такі витрати не по кишені. До того ж спеціальних пільг для тепличних підприємств не передбачено.

— Але при цьому Ви не відмовляєтесь від дорогих технологій, приміром, використання біологічних методів у боротьбі зі шкідниками, хоча можна було використовувати й дешевші варіанти — отрутохімікати.
— Для нас якість продукції — це головне. Тому й починаємо щороку виробництво продукції з чистого листка. Спочатку технологічна боротьба з захисту рослин, потім профілактична, біологічна. Якщо біологічний метод не допомагає, то лишень тоді використовуємо отрутохімікати, які розкладаються за добу на відміну від дешевих отрутохімікатів, що зазвичай застосовують на городах.
Виробництво тепличних овочів постійно контролює і перевіряє санепідемстанція. Огірки, до речі, взагалі нічим не обробляємо. Постійно перевіряємо продукцію на радіоактивність і важкі метали. За результатами аналізів показники наших овочів менше норми в рази. Тому з упевненістю можу сказати, що наша продукція екологічно чиста.

— А чим підживлюєте рослини? Добривам Іноземного чи вітчизняного виробництва надаєте перевагу?
— Використовуємо як іноземні, так і вітчизняні добрива, адже для нас це не принципово. Головне, щоб добриво було якісне і забезпечувало очікуваний результат. Найголовнішими показниками у виборі добрив є 100% їх розчинність. Перед тим, як використовувати добриво, проводимо дослідження у власній лабораторії, випробовуємо, закладаємо на виробничі ділянки.

Приміром, ми співпрацюємо з державним підприємством «Екоантилід», яке постачає на комбінат «Тепличний» кальцієву селітру. Спочатку випробували їх продукцію, залишились задоволені якістю та й, що немало важливо, ціною. До того ж виявили, що в кальцієвій селітрі від «Екоантилід», на відміну від іноземного виробника, на 6% більше кальцію. Цей показник дуже важливий для тепличних господарств. Тому зупинили свій вибір саме на вітчизняному виробникові кальцієвої селітри. Адже, щоб отримати якісну продукцію, потрібно в процесі виробництва використовувати якісні складові.

Людмила ОГОРОДНІК

Статьи и материалы о нашей продукции:

Поделиться: